poniedziałek, 20 maja 2013

OKULARY Z BUTELEK

Oto kolejny wpis z serii „Co można zrobić z plastikowej butelki”.
 
Otóż z odpowiednio dobranej butelki, a właściwie tworzywa, z którego ta butelka jest wykonana można zrobić okulary dla Barbie, Kena, oraz każdej innej lalki.
Ważne jest tylko, aby dobrze dobrać ową butelkę. Najlepiej, moim zdaniem, sprawdzają się te po płynach do prania. Pozyskany z nich plastik jest gruby a jednocześnie miękki i bardzo łatwy do obróbki.
A teraz  „krok po kroku” robienia tytułowych okularów:
  1. Z butelki wytnij pasek plastiku (jeżeli robisz okulary dla Barbie, to wymiary tego paska to około 10 cm długości i 1,5 cm szerokości).
  2.  
  3. Przymierz i dotnij pasek plastiku tak, aby nie był za szeroki (powinien jednak zasłaniać część nosa oraz brwi lalki).
  4.  
  5. Zagnij pasek z lewej strony – około 3,5 cm od jego początku, przyłóż do lalki i zaznacz miejsce „wcięcia” na nosek Barbie.
  6.  
  7. Wytnij „wcięcie” na nos lalki czyli mały trójkącik. Sprawdź czy okulary będą pasowały, ewentualnie popraw wcięcie.  Odmierz miejsce zagięcia paska z drugiej (prawej) strony.
  8.  
  9. Na koniec wymyśl kształt okularów, odetnij zbędne kawałki plastiku i …
  10.  
          …okulary gotowe!!!
        
 
 
Możesz jeszcze  ozdobić okulary zaznaczając zarys oprawki naklejką czy malując oprawkę lakierem do paznokci. Dla tych którzy lubią zabawę z miniaturami mam jeszcze jedną  propozycję – z jedngo koloru butelki zrób oprawkę a z innego szkła i wklej je w oprawkę.
Poniżej moje przykładowe prace.
 
 
 
 
 
 

2 komentarze: